“GEÇEN YÜZYIL KONSERİ” MEST ETTİ – Karagöz Medya

“GEÇEN YÜZYIL KONSERİ” MEST ETTİ

BAŞKAN GÜLER: “KÜLTÜR SANATTA KALİTE ÇITASINI YUKARI ÇIKARIYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kültür Sanat Etkinlikleri Ocak Ayı Programı kapsamında Türk Sanat Müziği Sanatçısı Bekir Ünlüataer’i “Geçen Yüzyıl” konseri ile Ordulularla buluşturdu. 18. yüzyıldan günümüze Türk Sanat Müziği’nin en güzel eserlerinin seslendirildiği konserde sanatseverler unutulmaz bir akşam yaşadı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan Ocak Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri devam ediyor. Konserlerden söyleşilere, konferanslardan film gösterimlerine kadar birçok etkinlikle Ordululara dolu dolu bir ocak ayı yaşatmayı sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi müzisyen, şarkıcı ve Türk sanat müziği sanatçısı Bekir Ünlüataer’i Ordulularla buluşturdu.

TÜRK SANAT MÜZİĞİNİN NADİDE ESERLERİ SESLENDİRİLDİ

Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konsere Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra protokol üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Tanburda Murat Aydemir, çelloda Volkan Ertem ve kanunda Taner Sayacıoğlu’nun Bekir Ünlüataer’e eşlik ettiği “Geçen Yüzyıl” adlı konserde, Tab’i Mustafa Efendi’den Ali Rıfat Çağatay’a, Sadettin Kaynak’tan Bimen Şen’e ve Münir Nurettin Selçuk’tan hocası Prof. Dr. Alâeddin Yavaşça’ya kadar kültür, müzik ve toplum tarihinde iz bırakan bestecilerin eserleri seslendirildi.

BAŞKAN GÜLER VE KATILIMCILAR ESERLERE EŞLİK ETTİ

Konseri vatandaşların arasında takip eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve katılımcılarla birlikte Bekir Ünlüataer’in seslendirdiği eserlere eşlik etti. Son olarak “Kalamış” eserinin seslendirilmesi ile Ünlüataer, katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

BAŞKAN GÜLER: “KÜLTÜR SANATTA KALİTE ÇITASINI YUKARI ÇIKARIYORUZ”

Konser sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Güler, kültür sanatta kalite çıtasını her geçen yukarı çıkardıklarını söyledi.

Muhteşem bir akşam yaşadıklarını dile getiren Başkan Güler, “Tek kelime ile muhteşem bir konserdi. Üç virtüöz ve Bekir Ünlüataer, çok güzel sunumları ile bize harikulade bir akşam yaşattı. Ordu’muzun sanatkâr halkı da eserlere koro halinde katılmaları bizleri son derece mutlu etti. Türk Sanat Müziği’nin nadide eserleri vardı. Halkımız da bu inceliği çok iyi fark ediyor. Biz kalite çıtasını devamlı olarak yukarı çıkartıyoruz. Ordu’muza kültür ve sanatın bütün niceliklerini uygulayarak gösteriyoruz. Yoğun ilgi bizi son derece mutu ediyor” dedi.

SANATSEVERLERDEN KONSER TEŞEKKÜRÜ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Ocak Ayı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Bekir Ülüataer’in “Geçen Yüzyıl” konserinin ardından değerlendirmelerde bulunan vatandaşlar konseri çok beğendiklerini dile getirdiler.

Kültür sanat etkinliklerinin kendilerini mutlu ettiğini kaydeden vatandaşlar, “Ordu Büyükşehir Belediyesinin kültür sanat etkinliklerini çok beğeniyoruz. Bu akşam düzenlenen konser çok keyifliydi. Belediyenin bu tür konserler düzenlemesi bizleri çok mutlu ediyor. Tüm bu çalışmaları dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve ekibine teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundular.

Düzenlenen konser Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in, Bekir Ünlüataer’e çiçek takdim etmesinin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.