Cinsel hayatı bitiriyor! Ağzınıza sürmeyin…

  Cinsel hayatı bitiriyor! Ağzınıza sürmeyin…

  Yediğimiz yemekler tüm sağlığımızı etkileyen en önemli etkenler arasında yer alıyor. Uzmanlar her seferinde sağlıklı beslenme hakkında uyarılarda bulunuyor. Ancak sağlıklı beslendiğimizi düşünerek yenilen yemekler de sağlığı tehlikeye atabiliyor. Cinsel hayata etki eden birçok yiyecek bulunuyor. Daha aktif cinsel yaşam için aşağıda bulunan yiyecekleri tüketmemeniz gerekiyor.

  DİKKAT DİKKAT

  Cinsel hayatı bitiriyor! Ağzınıza sürmeyin…
  cinsel hayat

  Sağlığımız yediğimiz yiyecekler ile değişime uğruyor. Sağlıklı beslenmek ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmak sağlığımızı olumlu yönde etkiliyor. Cinsel yaşamı da etkileyen birçok etken bulunuyor. Bu etkenler arasında yer alan beslenme libidonun düşmesine neden olabiliyor. Erkeklerde testosteron ve kadınlarda östrojen olmak üzere cinsel hormonları harekete geçirecek sağlıklı gıdalar tüketmek gerekiyor. Severek tükettiğiniz bazı gıdalar ise sağlığınızı olumsuz etkileyebiliyor. Cinsel isteğinizin düşmemesi için aşağıda yer alan gıdalardan uzak durmanız gerekiyor.

  LİBİDONUZU DÜŞÜREN GIDALAR

  PEYNİR

  c1
  SAKIN YEMEYİN

  Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan peynir, işlenmiş ve olgunlaştırılmış halde tüketildiğinde hormonlar üzerinde etkili olarak libidonuzun düşmesine neden oluyor.

  SOYA

  c2

  Soyadaki fitoöstrojenler kadınlarda ve erkeklerde hormonal dengesizliğe neden oluyor Cinsel performansı düşürüyor.

  MEŞRUBAT

  c3

  Asitli ve asitsiz meşrubatlarda bulunan yapay tatlandırıcılar, vücudunuzdaki serotonin salınımını azaltan aspartam içeriyor. Serotonin, yalnızca mutlu olmayı sağlamıyor, aynı zamanda cinsel dürtüleri ve libidoyu da artıran bir hormon. Bu nedenle cinsel isteksizliğiniz sebebi tükettiğiniz içeceklerle de doğru orantılı.

  NANE

  c4

  Mentol içeren nane, ferahlatıcı özelliğiyle dikkat çekse de testosteron hormonunun azalmasına sebep oluyor.

  KIZARTMALAR

  c5

  Yüksek trans yağ içeren kızartılmış fast food seçenekleri, tam bir libido düşmanı olarak tanımlanıyor. Yedikten sonra hormanlarınızı alt üst eden öğünler, cinsel isteksizliğin temel sebeplerinden biri olabilir.

  ŞARKÜTERİ

  c6

  Sosis, salam, sucuk ve pastırma gibi işlenmiş etler sağlık açısından da zararlı olduğu gibi sperm kalitesini etkilemesinin yanı sıra cinsel isteksizlik de yaratabiliyor.

  ETİKETLER:
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.