MEB 45000 TYP Devlet Memur Alımı Ve Kamu İşçi Alacak

  MEB 45000 TYP Devlet Memur Alımı Ve Kamu İşçi Alacak
  MEMUR ALIM
  MEMUR

  Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren Toplum Yararına Programlar TYP için yeni branşlara atamalar ile değiştirecek. MEB özellikle İŞKUR üzerinden TYP ile kadrolu 45000 devlet memur alımı ve kamu işçi alımı alımları artık Milli Eğitim Bakanlığı kendi bünyesinde yapacak.

  Yönetmenlik Değişti!

  İŞKUR TYP ile işçi alımı ve memur alımı için yönetmenlik değişikliğine gitmişlerdi. Geçtiğimiz günlerde değişen yönetmenlik ile artık Milli Eğitim Bakanlığı, Belediye Kurumları, Kaymakamlık ve Valilikler Toplum Yararına Programlar TYP üzerinden işçi alımı ve memur alımı yapmayacak.

  TYP Personel Alımı Nasıl Gerçekleşecek?

  İŞKUR bünyesi üzerinden yapılan Toplum Yararına Programlar TYP işçi alımlarında alanın küçülmesi ile artık işçi atamaları yönetmenliği farklı şekillerde olacak. Yapılan yeni düzenlemeye göre “Sivil Savunma Kanunu Kapsamında meydana gelen acil durum, diğer sebep kararları ve afet gibi veya bunlar olmadan meydana gelen sosyal krizlerin durumlarını aşmak için ihtiyaç duyulması durumunda kamu hizmetleri destekleme amacıyla programlar yapabilecektir. Bu sebepten dolayı Milli Eğitim Bakanlığı artık kendi üzerinden işçi alımı ve memur alımı yapacak.

  Milli Eğitim Bakanlığı 45.000 Devlet Memur Alımı Ve Kamu İşçi Alımı

  Milli Eğitim Bakanlığı her yıl düzenli olarak Toplum Yararına Programlar TYP üzerinden 45.000 kamu işçi alımı ve devlet memur alımı yapıyor MEB güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi unvanında işçi ve memur alımı yapıyor. Gelecek dönemden itibaren MEB kendi bütçe koşullarında yeni branşlar içim ilanlar başlayacak. MEB işçi alımı ve memur alımına dair ve düzenleme detaylarında değişiklik ve detaylar oldukça haberimize yazacağız.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.