Doktor lar şaşkına döndü! Tırnak makası, çakı, meyve bıçağı… Hepsi midesinden çıktı, tam 158 adet

  18.07.2022
  189
  Doktor lar şaşkına döndü! Tırnak makası, çakı, meyve bıçağı… Hepsi midesinden çıktı, tam 158 adet

  Van’da karın ağrısı şikayetiyle hastane giden kadının karnından çıkanlar şoke etti. Genç kadın hastanın midesinden tırnak makası, çakı, meyve bıçağı, cımbız, çivi, iğne, çuvaldız, tığ, vida, çengelli iğne, anahtar, madeni para, saç tokası gibi metal parçalarıyla plastik ve cam parçaları çıkarıldı. Ameliyatı yapan doktor, “Midesinde bu kadar büyük bir şey beklemiyorduk” diye konuştu.

  Van’da 25 yaşındaki kadının midesinden çıkanlar doktorları şaşkına çevirdi. Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırılan kadının karnından tırnak makası, çakı, meyve bıçağı, cımbız, çivi, iğne, çuvaldız, tığ, vida, çengelli iğne, anahtar, madeni para, saç tokası gibi metal parçalarıyla plastik ve cam parçaları çıkarıldı. 158 adet cisim çıkartılan kadının sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

  AW669786_01

  BÜYÜK ŞAŞKINLIK YAŞADILAR

  Van’da yaşayan ve psikolojik sorunlarının olduğu bildirilen 25 yaşındaki kadın hasta, iğne yutmaya bağlı karın ağrısı şikâyetiyle Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan tomografi sonrası hastanın midesinde tel ve bazı yabancı cisimlerin olduğu rapor edildi. Hastayı ameliyata alan doktor ve ekibi ise mideden çıkanları görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

  AW669786_04

  Midesinden çıkanları görenler gözlerine inanamadı! 83 tane 1 lira… Üstelik dahası da var

  TIRNAK MAKASI, ÇAKI, MEYVE BIÇAĞI…

  Genç kadın hastanın midesinden tırnak makası, çakı, meyve bıçağı, cımbız, çivi, iğne, çuvaldız, tığ, vida, çengelli iğne, anahtar, madeni para, saç tokası gibi metal parçalarıyla plastik ve cam parçaları çıkarıldı. Meyve bıçağı gibi kesici cisimlerin bir poşete sarılı vaziyette olması ise doktorların dikkatini çekti. Midesinden çıkan 158 cisimle doktorları hayrete düşüren hasta, sağlığına kavuşmasının ardından taburcu ediliyor.

  AW669786_06

  “BU KADAR BÜYÜK BİR ŞEY BEKLEMİYORDUK”

  Genel Cerrah Uzmanı Op. Dr. Yusuf Tekeş, hastanın iğne yutmaya bağlı karın ağrısı şikâyetiyle hastaneye getirildiğini belirtti. Tomografi sonucunda iğneyle birlikte yabancı cisimler de tespit ettiklerini ifade eden Dr. Tekeş, “Midesinde bu kadar büyük bir şey beklemiyorduk. Tomografi filmleri çektik. Ameliyatta mideyi açtığımızda çeşitli yabancı cisimlerle karşılaştık. Yabancı cisimleri görünce çok şaşırdık. Hastamızın sağlık durumu iyi. Ameliyat sonrası çekilen röntgenlerde ise yabancı cisme rastlanmadı” dedi.

  AW669786_07
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.