OKUL DA ŞOK OLAY!! ÇOK GEÇ MÜDAHALE EDİLDİ!!!

  20.07.2022
  104
  OKUL DA ŞOK OLAY!! ÇOK GEÇ MÜDAHALE EDİLDİ!!!

  ABD, tarihinin en kanlı saldırılarından biri olarak hatırlanan ve 21 kişinin öldürüldüğü katliamın yaralarını sarmaya çalışıyor ancak ortaya çıkan skandal görüntüler buna kolay kolay izin vermeyecekmiş gibi görünüyor.

  Katliamın görüntüleri sızdırıldı

  ABD’nin Texas eyaletindeki bir okulda, 21 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyla ilgili bir soruşturma raporu yayınlandı. Raporda, yetkililerin olaya müdahalede yetersiz kaldığı ve kolluk kuvvetlerinin saldırgana zamanında müdahale etmediği aktarıldı.

  Haberin Devamı

  ABD’nin Texas eyaletindeki bir okulda 24 Mayıs’ta gerçekleştirilen ve 19 Öğrenci ile 2 öğretmenin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırıya ilişkin bir soruşturma raporu yayımlandı. ABD Eyalet Temsilciler Meclisi’nden Texas House Komitesi tarafından hazırlanan rapora göre, okuldaki yetkililer tarafında “sistemik arızalar” olduğu sonucuna varıldı. Raporda, olay yerindeki yetkililerin “genel olarak yetersiz bir yaklaşımı” olduğu vurgulandı.

  Toplamda 21 kişinin ölümüyle sonuçlanan Texas’ın Uvalde kasabasındaki Robb İlköğretim Okulu’ndaki saldırı hakkındaki rapor, önce katliamda hayatlarını kaybedenlerin ailelerine iletildikten sonra bugün kamuoyuyla paylaşıldı. Raporda, okulun silahlı bir saldırgan riskine karşı yeterince hazırlanmadığı ve okulun güvenlik politikalarına aykırı olarak, “kapıları açık bırakma alışkanlığına” sahip olduğu sonucuna vardı. Texas House Komitesi, yaklaşık 80 sayfadan oluşan raporda, saldırı sırasında ve sonrasında yaşananların en eksiksiz şekilde ortaya koyulduğunu söyledi.

  2Katliamın görüntüleri sızdırıldı

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.