Bir şehir bunu konuşuyor! Belediye başkanı dahil 85 kişi hastaneye başvurdu

  29.07.2022
  284
  Bir şehir bunu konuşuyor! Belediye başkanı dahil 85 kişi hastaneye başvurdu

  Sivas’ın Hafik ilçesinde cenaze evinde dağıtılan yemek sonrası rahatsızlanan 85 kişi, mide ağrısı, bulantı ve kusma şikayetiyle sağlık kuruluşlarına başvurdu. Hafik Belediye Başkanı Selahattin Çuhadaroğlu’nun da zehirlenme şüphesiyle aynı hastaneye başvurduğu öğrenildi.

  Bir şehir bunu konuşuyor! Belediye başkanı dahil 85 kişi hastaneye başvurdu

  Sivas’ın Hafik ilçesinde cenaze yemeğinin ardından rahatsızlanan 85 kişi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu.

  Kısa süre önce vefat eden Ö.G’nin ailesi tarafından bir düğün salonunda düzenlenen organizasyona katılan çok sayıda kişi, verilen yemeğin ardından rahatsızlandı.

  1

  Mide ağrısı, bulantı ve kusma şikayetiyle Hafik Hacı Esma Kocacık Devlet Hastanesi acil servisine başvuran 85 kişiden 5’i kontrol ve tedbir amaçlı Sivas’taki hastanelere sevk edildi.

  BELEDİYE BAŞKANI DA ZEHİRLENENLER ARASINDA

  Hafik Belediye Başkanı Selahattin Çuhadaroğlu’nun da zehirlenme şüphesiyle aynı hastaneye başvurduğu öğrenildi.

  2

  Sivas Vali Yardımcısı ve Hafik Kaymakamı Kadir Algın, konuya ilişkin açıklamasında, şunları kaydetti:

  “Bugün öğle saatlerinde Hafik ilçemizde özel bir etkinliğe katılan misafirler, yedikleri yemeğin ardından mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle hastaneye başvurmuşlardır. Şu ana kadar rahatsızlanarak hastaneye başvuran 85 kişinin durumları iyi olup, 5 kişi kontrol ve tedbir amaçlı Sivas merkezdeki hastanelere sevk edilmiştir. Hafik İlçe Devlet Hastanemiz tarafından gerekli işlemler yapılıyor olup konu hassasiyetle takip edilmektedir.”

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.