Kredi ve kredi kart borcu olanlara iyi haber! Resmen harekete geçildi ve…

  29.07.2022
  311
  Kredi ve kredi kart borcu olanlara iyi haber! Resmen harekete geçildi ve…

  Kredi ve kradi kartı borcu olanları çok yakından ilgilendiriyor. İki bakanlık harekete geçti.Dar gelirli ve takibe düşmüş borçlulara çözüm olacak düzenleme için çalışmalar devam ediyor. Hazine ve Maliye ile Adalet bakanlıklarının, yeniden yapılandırma dahil çeşitli formülleri tartışarak son şeklini verdi. Kredi ve kart borçlusunun beklediği müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurması bekleniyor. Geciken borçlar, yasal süre içinde kapatılmayan kredi ve kart taksitleri sonucunda alacaklı kişi ve kurumlar icra ve haciz gibi yasal süreci işletiyor. Peki böyle bir durumda ne yapmalı? Haklar neler? Nelere itiraz edilebilir? Süre sınırı var mı? İşte yanıtları…

  1Kredi ve kredi kart borcu olanlara iyi haber Resmen harekete geçildi ve...

  Dar gelirli ve takibe düşmüş borçlulara, icra aşamasına gelmiş kredi ve kart borçlularına dönük müjdeli düzenleme için hazırlık yapılıyor. İki bakanlığın yetkilileri dün son bir toplantı yaptı. Hazine ve Maliye Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Hazine ve Maliye ile Adalet bakanlıklarının yaptığı ortak çalışmayla dar gelirlilerin maddi konularda yargıya taşınan sorunlarının çözümü için bir taslak çalışma hazırlandı.

  2İKİ BAKANLIK TOPLANTI YAPTI

  İKİ BAKANLIK TOPLANTI YAPTI 

  Toplantının ardından, taslağın kapsamına ilişkin detaylar netlik kazandı. İki bakanlıklığın yetkilileri hafta içinde bir araya gelerek, daha önce ayrıntıları üzerinde müzakere edilen taslağa son şeklini verdiler. Hazine ve Maliye ile Adalet bakanlıklarınca hazırlanan çalışmaya ilişkin detay paylaşılmazken, taslağın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği ilk kabine toplantısında sunulacağı öğrenildi.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.