CHP’nin çağrısı düştü, Kılıçdaroğlu’ndan çok sert açıklama geldi: Bundan sonra olacaklardan sorumlular

  01.08.2022
  182
  CHP’nin çağrısı düştü, Kılıçdaroğlu’ndan çok sert açıklama geldi: Bundan sonra olacaklardan sorumlular

  Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) olağanüstü toplantıya çağırdığı TBMM’de, Genel Kurul yeter sayısına ulaşılamadığı için toplanılamadı. Meclis çıkışında gazetecilere bir açıklama yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti ve MHP’ye yüklenerek “Bundan sonra olacak olan tüm negatif olayların sorumlusu da onlardır” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ise sosyal medyadan yanıt verdi. İşte detaylar…

  CHP'nin çağrısı düştü, Kılıçdaroğlu'ndan çok sert açıklama geldi: Bundan sonra olacaklardan sorumlular

  TBMM Genel Kurulu, CHP’nin sağlıkta şiddetle ilgili genel görüşme amacıyla olağanüstü toplantı talebi ile saat 15.00’da açıldı. Ancak toplantı yeter sayısı bulunamadığından, CHP’nin talebi düştü. TBMM Genel Kurulu, 1 Ekim’de çalışmalarına devam edecek.

  KILIÇDAROĞLU’NDAN AÇIKLAMA

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Genel Kurul’a katıldı. Kılıçdaroğlu, toplantının açılamamasının ardından kulisten çıkarken gazetecilerin soruları üzerine açıklamalarda bulundu.

  “BUNDAN SONRA OLACAK OLAN TÜM NEGATİF OLAYLARIN SORUMLUSU DA ONLARDIR”

  AK Parti ve MHP için sert ifadeler kullanan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu;

  “Sağlıkta şiddet Türkiye’nin temel sorunlarından bir tanesidir. Bu sorunu çözecek olan organ Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. TBMM’yi bu acı olayları engellemek açısından, önlemek açısından göreve davet ettik. CHP olarak, İYİ Parti olarak, Demokrat Parti olarak arkadaşlar buradalardı. Hepimiz görevimizi yaptık. Parlamentoyu işlevsiz kılan iki organ, iki temel kurum; AK Parti ve MHP gelmedi. Bundan sonra olacak olan tüm negatif olayların sorumlusu da onlardır.”

  AK PARTİ’DEN YANIT

  AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Cumhur İttifakı, sağlık çalışanlarımıza şiddeti engellemek için TCK’da önemli değişiklikleri hayata geçirdi. Sağlık Bakanlığımız, sağlık çalışanlarımıza şiddet konusunda çözüm odaklı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor” dedi.

  DF

  AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, sağlık çalışanlarına yapılan şiddetle ilgili açıklama yaptı. Ünal, Twitter hesabından yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırmasını eleştirerek “Kemal Kılıçdaroğlu ‘Bu saatten sonra sağlıkçılara karşı şiddet eylemi yapılırsa bunun sorumlusu AK Parti ve MHP’dir’ demiş. Sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddetle mücadele için yapılan tüm çalışmaları görmezden gelip sadece bu cümleyi sarfedebilmek için toplantı daveti yaptılar. Cumhur İttifakı, sağlık çalışanlarımıza şiddeti engellemek için TCK’da önemli değişiklikleri hayata geçirdi. En son Haziran ayında düzenleme yapıldı. Sağlık Bakanlığımız, sağlık çalışanlarımıza şiddet konusunda çözüm odaklı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. CHP her konuda olduğu gibi bu konuda da istismar siyasetini sürdürüyor. Çözüm konuşulurken engel siyasetini diğer zamanlarda ise istismar siyasetini ilke edinen CHP aklı, her seferinde çözümün parçası olmak yerine sorunun bir parçası olmayı siyaset edinmiş durumdadır. CHP’nin TBMM’yi olağanüstü toplantı davetinde de asıl mesele sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddete çözüm arayışı değildir. CHP’nin bu tutumu maalesef içine düştüğü siyasetsizliğin bir sonucudur” ifadelerini kaydetti.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.