Jandarma aracından indirilirken saldırı düzenlendi! Hastane önünde toplandılar, takviye ekipler sevk edildi

  03.08.2022
  367
  Jandarma aracından indirilirken saldırı düzenlendi! Hastane önünde toplandılar, takviye ekipler sevk edildi

  Şanlıurfa’da tartışma sonucunda çıkan kavgaya ilişkin bir kişi, sağlık kontrolüne götürüldüğü hastanede jandarma aracından indirildiği sırada silahlı saldırıya uğradı. Saldırıya uğrayan kişi hayatını kaybederken saldırgan vurularak yaralı olarak yakalandı. İlçe genelinde gerginlik yaşanmaması üzerine önlemler alınırken kent merkezinden takviye ekipler sevk edildi. Öte yandan ölen Mehmet Erberk’in yakınları, hastane önünde toplandı.

  Jandarma aracından indirilirken saldırı düzenlendi! Hastane önünde toplandılar, takviye ekipler sevk edildi

  Şanlıurfa Akçakale‘de tarla sulama meselesi yüzünden çıkan 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı silahlı kavgaya ilişkin gözaltına alınan Mehmet Erberk, emniyetteki sorgusunun ardından sağlık kontrolü için götürüldüğü hastanede silahlı saldırıya uğradı. Jandarma aracından indirildiği sırada kurşunların hedefi olan Erberk hayatını kaybederken saldırgan vurularak yaralı yakalandı. İlçe genelinde gerginlik yaşanmaması üzerine önlemler alınırken kent merkezinden takviye ekipler sevk edildi. Öte yandan ölen Mehmet Erberk’in yakınları, hastane önünde toplandı.

  saglik-kontrolune-getirilen-cinayet-suphelisi-olduruldu_8583_dhaphoto5

  MEHMET ERBERK GÖZALTINA ALINDI

  Dün akşam saatlerinde ilçeye bağlı Narlıova Mahallesi’nde komşu iki aile arasında tarla sulama meselesi yüzünden çıkan tartışma kavgaya döndü. Kavgada, Mehmet Kılıç (15), Halil Kılıç (22) ile Muhammed el Muhammed (37) yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Halil Kılıç, kurtarılamadı. Olayın ardından jandarma, silahı kullandığı tespit edilen Mehmet Erberk gözaltına alındı.

  saglik-kontrolune-getirilen-cinayet-suphelisi-olduruldu_8583_dhaphoto4

  SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI

  İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki sorgusunun ardından Erberk, bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edilmeden önce sağlık kontrolü için Akçakale Devlet Hastanesine götürüldü. Mehmet Erberk, jandarma aracından indirilirken, silahlı saldırıya uğradı. Erberk hayatını kaybederken, saldırı sonrası kaçmaya çalışan ismi öğrenilemeyen şüpheli, jandarma ekiplerince hastane bahçesinde ayağından vurularak yaralı yakalandı. Olay sırasında şüphelinin yanında başka kimse olup olmadığının belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

  saglik-kontrolune-getirilen-cinayet-suphelisi-olduruldu-2-_7788_dhaphoto6 (1)

  Öldürülen Mehmet Erberk

  İLÇE GENELİNDE GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

  Yaşanan her iki cinayetin ardından ilçe genelinde zırhlı araçlarla önlem alındı. Şanlıurfa kent merkezinden de herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Akçakale’ye takviye ekipler sevk edildi.

  saglik-kontrolune-getirilen-cinayet-suphelisi-olduruldu_8583_dhaphoto1 (1)
  saglik-kontrolune-getirilen-cinayet-suphelisi-olduruldu_8583_dhaphoto2

  ERBERK’İN YAKINLARI HASTANE ÖNÜNDE TOPLANDI

  Öte yandan ölen Mehmet Erberk’in yakınları, hastane önünde toplandı. Güvenlik güçleri, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için önlem aldı.

  saglik-kontrolune-getirilen-cinayet-suphelisi-olduruldu-2-_7788_dhaphoto5 (1)
  saglik-kontrolune-getirilen-cinayet-suphelisi-olduruldu-2-_7788_dhaphoto3
  saglik-kontrolune-getirilen-cinayet-suphelisi-olduruldu-2-_7788_dhaphoto1
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.