Korkutan ‘büyük’ deprem uyarısı! Her an 7 ve üzeri büyüklüğünde deprem olabilir, alarm verildi, birçok ilde…

  04.08.2022
  174
  Korkutan ‘büyük’ deprem uyarısı! Her an 7 ve üzeri büyüklüğünde deprem olabilir, alarm verildi, birçok ilde…

  Deprem ile ilgili son dakika açıklaması geldi. O ilimiz beşik gibi sallanıyor. Son bir hafta 38 deprem meydana geldi. Her an 7 ve üzeri büyüklüğünde deprem olabilir. Uzman isimden kritik uyarı geldi. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Deprem Araştırma ve Risk Yönetim Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Alican Kop, kentte son bir haftada en büyüğü 4.4 büyüklüğünde olan 38 deprem meydana geldiğini söyledi. Kentin Doğu Anadolu Fay Hattı’nın, Gölbaşı-Türkoğlu segmentinde yer aldığını, bu segmentte 509 yıldır büyük bir deprem yaşanmadığını belirtti. Peki Deprem olacak mı? Deprem kaç büyüklüğünde olacak? Depremler hangi illerde, ne zaman olur? soruları merak ediliyor. İşte son dakika haberinin detayları…

  1Korkutan büyük deprem uyarısı Her an 7 ve üzeri büyüklüğünde deprem olabilir, alarm verildi, birçok ilde...

  Kahramanmaraş’ta 26 Temmuz’da meydana gelen 4.4 büyüklüğündeki deprem sonrası 37 artçı sarsıntı meydana geldi. Söz konusu deprem hareketliliğiyle ilgili kritik uyarı geldi.

  2Korkutan büyük deprem uyarısı Her an 7 ve üzeri büyüklüğünde deprem olabilir, alarm verildi, birçok ilde...

  Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde 26 Temmuz’da 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Tevekkelli Mahallesine yakınındaki Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde kısa süreli panik yaşandı.

  3Korkutan büyük deprem uyarısı Her an 7 ve üzeri büyüklüğünde deprem olabilir, alarm verildi, birçok ilde...

  Bazı sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınları hastane bahçesine çıktı. Bu depremin ardından bölgede 37 sarsıntı daha yaşandı.

  4Korkutan büyük deprem uyarısı Her an 7 ve üzeri büyüklüğünde deprem olabilir, alarm verildi, birçok ilde...

  Sütçü İmam Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Deprem Araştırma ve Risk Yönetim Merkezi Müdürü Dr. Alican Kop, depremlerin Doğu Anadolu Fay Hattı’nın Gölbaşı-Türkoğlu segmentinde münferit olarak meydana geldiğini söyledi.

  5Korkutan büyük deprem uyarısı Her an 7 ve üzeri büyüklüğünde deprem olabilir, alarm verildi, birçok ilde...

  İlk depremden sonra yaşanan diğer depremlerin oluşmasının normal olduğunu kaydeden Kop, bunların bir süre sonra hem büyülükleri hem de sıklıkları azalarak sönümleneceğini söyledi.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.