Haberi az önce geldi: Başvuranlar yararlanabilecek! Nakit 1.474 TL nakdi destek yardımını hemen alın

  08.08.2022
  263
  Haberi az önce geldi: Başvuranlar yararlanabilecek! Nakit 1.474 TL nakdi destek yardımını hemen alın

  Devlet, vatandaşlara destek ödemesi vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Vakıflar Genel Müdürlüğü yeni dönem için sunduğu hizmetleri açıklandı. Haberi az önce geldi! Başvuranlara nakit 1.474 TL destek yardımı verileceği belirtildi. Geç kalmadan mutlaka başvurun. Detaylar haberimizde

  Devlet, çeşitli isimler adı altında vatandaşlara ödeme yapıyor. Ödemeler genellikle Aile Bakanlığı tarafından yapılıyor.

  İhtiyaç sahibi vatandaşların hem nakdi hem de besin yardımı kapsamında ödemeler alabiliyor. Bunun dışında okul hayatında başarılı olan fakat eğitim hayatına devam edecek maddi gücü olmayan öğrencilere de burs ödemesi yapılmaktadır.

  YOKSULLUK MAAŞI VERİLİYOR

  Projeleri ve yardımları ile birlikte milyonlarca kişiye destek olan Vakıflar Genel müdürlüğü bu yıl içerisinde de desteklerine tüm hızı ile devam ediyor. Bu kapsamda başvuru şartlarını taşıyanlara yoksulluk maaşı veriliyor. Buna bağlı olarak yoksulluk maaşından kimin yararlanabileceği ve hizmetin ne kadar olacağı da açıklanmış oldu.

  1.474 TL VERİLECEK

  Bu hizmetten kendi bakımını yapamayan 65 yaş üstü vatandaşlar ile birlikte engelli vatandaşlar yararlanabilecek. Hane içi vatandaş başına düşen aylık ortalama gelir asgari ücretin3’te 1’inden düşük olanlar alabilecek. Güncel hizmet tutarının miktarı 1.474,07 TL olarak güncellendi.

  BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  Annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara aşağıdaki şartların tamamını sağlamaları halinde muhtaç aylığı bağlanır.

  * Sosyal güvencesi olmaması,

  * Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması,

  * Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması,

  * Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi

  GEREKLİ BELGELER

  Muhtaç aylığı başvuru formu,

  Engelliler için özrünü belirten sağlık kurulu raporu.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.