16 Yaşındaki Kız Çocuğunu Rehin Aldı, Sil*hla Başından V*rdu: 35 Kez Şikayet İşe Yaramadı

  12.08.2022
  215
  16 Yaşındaki Kız Çocuğunu Rehin Aldı, Sil*hla Başından V*rdu: 35 Kez Şikayet İşe Yaramadı

  İstanbul’da 35 yaşındaki Selim Tekin adlı şahıs, 16 yaşındaki Beyza Doğan’ı evinde rehin alarak başına ateş etti. Zanlı sonrasında aynı silahla intihar girişiminde bulunurken, hastanede tedavi altına alınan iki kişinin de hayati tehlikesi devam ediyor.

  35 kez şikayet edilmiş

  35 kez şikayet edilmiş

  Olay dün akşam saatlerinde İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde meydana geldi. 35 yaşındaki Selim Tekin, daha önce birçok kez kaçırmaya çalıştığı 16 yaşındaki kız çocuğu Beyza Doğan’ı evinde silahla rehin aldı ve öldürmeye çalıştı. O esnada evde bulunan Beyza Doğan’ın kardeşi ‘Kardeşimi kurtarın’ diye bağırdı. İhbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastanede tedavi altına alındı. Beyza Doğan ve Selim Tekin’in hayati tehlikelerinin devam ettiği öğrenildi.

  Ailenin isyanı

  Ailenin isyanı

  Beyza Doğan ve ailesinin Selim Tekin için koruma kararı aldığı öğrenildi. Beyza Doğan’ın teyzesi Zerife Doğan duruma isyan ederek, ‘Anne ve babası şikayetçi olmuştu. 2 yıldır bu dava sürüyor. Defalarca savcılığa mahkemeye çıkıldı. Bütün deliller vardı ama hiçbir şey yapmadılar. Sürekli tehdit ediyordu. Ablam sürekli kapıyı kilitliyordu. Ekmek almaya kızı gidiyor tam içeri gireceği esnada ayağını koyup kapının kapanmasını engelliyor. Silahla aileyi tehdit ediyor. Kız kaçıp bağırıyor ‘Ablamı kurtarın’ diye. Komşuyu gönderin bir şey yapmayacağım diyerek kızı banyoya götürüyor. Sözde koruma kararı vardı. Hayatını mahvettiler’ şeklinde konuştu.

  ’35 tane dosyam var’

  Video Player is loading.PauseUnmute

  Loaded: 0.00%

  Remaining Time -8:31FullscreenPaylaş

  Baba Cuma Doğan da, ‘Bu adam bir buçuk yıl önce Instagram’dan benim kızımla konuşmaya başlamış. Telefonu kızıma uzaktan eğitim için almıştım. Kızım da Instagram’ı yüklemiş ve bu şahısla görüşmüş. Şahıs önceleri ona abi kardeş şeklinde yaklaşmış daha sonra bunu sevgiliye çevirmiş. Kızıma kötü sözler yazmış. Kız kabul etmiyordu. Bu kez tehditler başladı. Kızı Bağcılar Meydanı’na çağırdı ve orada kaçırdı. Benim şu anda adliyede bu şahıs hakkında 35 şikayet dosyam var. Kızımı beş kere kaçırdı. Olay olmadan önce benim evime gelip tekmeyle saldırdı, kapımı tekmeledi. Daha sonra ben savcıya gittim şikayette bulundum savcı koruma kararı çıkardı. Durum bundan ibaret. Kızım şu an yoğun bakımda o şahsın da ne olduğunu bilmiyorum’ ifadelerini kullandı.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.